«Центренерго» запустило газомазутний блок на Вуглегірській ТЕС

«Центренерго» запустило газомазутний блок на Вуглегірській ТЕС

ПАТ «Центренерго» після включення в роботу газомазутного блоку Трипільської ТЕС включило такий самий блок Вуглегірської ТЕС. Про це на нараді в Міністерстві енергетики та захисту довкілля сказав народний депутат від фракції «Слуга народу» Юрій Камельчук.

 

«На сьогоднішній нараді в Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища представники «Центренерго» підтвердили, що включили ще один газомазутний блок – на Вуглегірській ТЕС. Вважаю, що це неправильно, оскільки у них на складах дуже багато вугілля, який псується і підгорає», – сказав народний депута Юрій Камельчук (фракція «Слуга народу»), який був присутній на нараді.

За його словами, т.в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславец звернула увагу члена дирекції «Центренерго» Сергія Колесникова на такі дії компанії, і зазначила, що необхідно розглянути їх з юридичної точки зору. Також на цій нараді вона заявила про намір підняти це питання перед прем’єром.

При цьому, як стверджує джерело, закупівлі газу «Центренерго» для забезпечення роботи на газу становлять 100 млн куб м на місяць. За його словами, т.в.о. міністра заявила про неприпустимість переходу на роботу на газомазутних блоках, враховуючи профіцит вугілля в 1,5 млн тон і великі борги компанії перед державними шахтами, наголосивши на необхідності якнайшвидших розрахунків «Центренерго» за цими боргами.

Також представники компанії знову аргументували свої дії економічною ефективністю роботи газомазутних блоків, але так і не надали в.о. міністра розрахунки, як було домовлено ще на нараді 8 травня, коли обговорювалося питання введення газомазутного блоку на Трипільській ТЕС.

Крім того, т.в.о. міністра також звернула увагу представників «Центренерго» на те, що включення газомазутних блоків в роботу передбачається виключно в умовах дефіциту електроенергії, а сьогодні на ринку якраз інша ситуація.

Раніше повідомлялося, що ПАТ «Центренерго» для зниження кількості викидів забруднюючих речовин та поліпшення екологічної ситуації будує на енергоблоці №2 Трипільської ТЕС установку сіркоочистки димових газів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber