ЭлектроВести — Мінекоенерго є лідером за невиконаними бюджетними програмами

Про це свідчить звіт про виконання бюджету за минулий рік Центру аналізу публічних фінансів та публічного управління при Київській школі економіки.

Згідно з оприлюдненим 22 травня звітом, 13 розпорядників в минулому році мали повністю невиконані по загальному фонду держбюджету програми.

«За загальним фондом не профінансованими залишилися 21 програма загальним обсягом 4,2 млрд грн», – зазначено в матеріалах.

Серед найбільш об’ємних невиконаних програм – поповнення статутного капіталу держконцерну «Укроборонпром» з бюджетом 2,82 млрд грн, будівництво автомагістралі через Дніпро в Запоріжжі – 750 млн грн, програма з облаштування військових комісаріатів – 524 млн грн.

У звіті також вказується на те, що місцеві бюджети все менше залежать від перерахувань з державного бюджету, що дає підстави для подальшої передачі частини повноважень, що фінансуються через трансферти з держбюджету.

«Залежність місцевих фінансів від субвенцій має деяку тенденцію до зниження. Те, що факт податкових і неподаткових надходжень перевищує план, дає підстави говорити про подальше посилення фінансових можливостей місцевих громад», – пояснюється в матеріалах центру.

Звіт вказує на те, що податкові надходження місцевих бюджетів майже на 2% перевищили планові показники, а неподаткові на 48% перевищили початковий план і на майже на 1% – уточнений.

«У свою чергу, це може дати підстави для подальшої передачі частини повноважень, що фінансуються урядом через трансферти з центрального на місцевий рівень», – зазначили експерти.

В цілому в минулому році трансферти з центрального бюджету були важливою складовою місцевих фінансів – вони склали 46% їх фактичних загальних доходів. При цьому значна їх частина була профінансована лише в кінці року.

Раніше повідомлялося, що Мінекоенерго отримало від Секретаріату ЄС проект меморандуму з інвесторами ВДЕ

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber