ЭлектроВести — Умови конкурсу на посаду глави «Енергоатому» повинні бути переглянуті

Умови конкурсу на посаду глави «Енергоатому» повинні бути переглянуті — ДІЯРУ

Державна інспекція ядерного регулювання України попереджає про невідповідність законодавству умов конкурсу з відбору на посаду президента «НАЕК» Енергоатом «і заявляє про необхідність їх перегляду.

Глава держінспекції Григорій Плачков у своєму листі на Офіс президента, Кабінет міністрів, Верховну Раду і РНБОУ відзначає, що відповідно до статуту «Енергоатому» до службових обов’язків глави компанії належить здійснення організаційно-розпорядчих функцій, пов’язаних із забезпеченням ядерної та радіаційної безпеки. Ліцензування цієї діяльності, згідно з українським законодавством, здійснюється ДІЯРУ.

Чинні кваліфікаційні вимоги до керівників експлуатуючих організацій (операторів) ядерних установок затверджені наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості №456 від 16 липня 2013 року, тоді як прописані на сайті Мінекономіки умови з ними не збігаються.

Зокрема, в умовах відсутня необхідність наявності досвіду роботи в атомному комплексі.

Невідповідність особи, яка претендує на посаду глави «Енергоатому», вимогам наказу №456 призведе до відмови у видачі ліцензії на здійснення спеціалізованих організаційно-розпорядчих функцій і, як наслідок, до неможливості займати цю посаду.

«З метою попередження загрози функціонуванню безпечного в Україні паливно-енергетичного комплексу та національної безпеки держави у внутрішньополітичній та економічній сферах вважаємо, що умови проведення конкурсу на вищевказану посаду повинні бути переглянуті», — резюмують в ДІЯРУ.

В кінці листопада 2019 року Кабінет міністрів звільнив президента «Енергоатому» Юрія Недашковського, призначивши тимчасово виконуючим обов’язки президента НАЕК гендиректора Рівненської АЕС Павла Павлишина.

Енергоатом назвав зазначені Мінекоенерго причини звільнення Недашковського необгрунтованими і маніпулятивними.

На початку січня тоді глава Мінекоенерго Олексій Оржель заявив, що Павло Павлишин є головним кандидатом на посаду глави «Енерогоатому».

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України ввечері 2 березня оприлюднило умови конкурсу на посаду президента «Енергоатому».

Нагадємо, що Кабінет міністрів звільнив трьох топ-менеджерів ДП «НАЕК «Енергоатом», а саме: першого віце-президента Олександра Шавлакова, віце-президентів Айсіна Айдина та Володимира Пишного. Про це йдеться у повідомленні прес-служба Кабміну, яке було опубліковане 24 січня.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber