«Енергоатом» допускає можливість поставок електроенергії для населення без участі «Гарантованого покупця» – Котін

«Енергоатом» допускає можливість поставок електроенергії для населення без участі «Гарантованого покупця» – Котін

ДП «НАЕК «Енергоатом» може взяти на себе, без участі ДП «Гарантований покупець», поставки електроенергії для забезпечення потреб населення. Таку думку висловив т. в. о. президента компанії Петро Котін.

«Безумовно, ми можемо взяти на себе поставки населенню, оминаючи «Гарантованого покупця»… Ми можемо взяти ці 50% і взяти на себе обов’язки, щоб закрити тарифи для населення, щоб продавати весь наш обсяг за двосторонніми договорами. Ми могли б закривати в такому випадку всю нашу виробничу програму і підтримати державу всіма силами», — сказав він.

Котін допускає, що у такому випадку 50% електроенергії, виробленої «Енергоатомом», може бути використано на потреби населення, а інша половина – бути продана на ринку двосторонніх договорів.

За словами Котіна, у такому випадку «Гарантований покупець» буде залишатися і займатися питаннями «зеленої» енергетики.

Згідно діючого механізму ПСО, «Гарантований покупець» використовує електроенергію «Енергоатома» для її перепродажу на ринку «на добу наперед», отриманий прибуток направляється на виплату «зеленій» генерації та на компенсацію постачальникам універсальних послуг. Втрата в балансі атомної енергії позбавить «Гарантованого покупця» одного із джерел для отримання прибутку і виплат виробникам з ВДЕ.

Раніше ЕлектроВісті писали, що USAID Проект енергетичної безпеки (ESP) розглянув проект Постанови Кабінету Міністрів, яка передбачає ліквідацію державного підприємства «Гарантований покупець» та визначає Державне підприємство «НАЕК«Енергоатом» гарантованим покупцем електроенергії з 1 травня 2020 року.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber