Енергоатом назвав умови відновлення продажу електроенергії ГарПоку в повному обсязі

Енергоатом назвав умови відновлення продажу електроенергії ГарПоку в повному обсязі

Держпідприємство «НАЕК» Енергоатом » з 12 лютого обмежило продаж електроенергії АЕС для ДП «Гарантований покупець» (ГарПок) на 25% від запланованого відпуску.

 

Таке рішення пов’язане з порушенням ГарПоком термінів оплати і накопиченням заборгованості перед «Енергоатомом» за продану електроенергію.

У прес-службі нагадують: на сьогодні відповідно до Положення про спецобов’язки, ДП «НАЕК «Енергоатом» реалізує майже 85% відпущеної електроенергії ДП «Гарантований покупець», який, у свою чергу, продає електроенергію за визначеною ціною постачальникам універсальних послуг в обсягах, необхідних для задоволення потреб побутових споживачів.

«Положенням про спецобязательствах гарантується право виробника своєчасно та в повному обсязі отримувати кошти за продану їм електроенергію. У той же час «Гарантований покупець» зобов’язаний забезпечувати виконання умов купівлі, визначених в укладених з виробниками електроенергії договорах», – підкреслюють в НАЕК.

За умовами договору між ДП «НАЕК «Енергоатом» та ДП «Гарантований покупець» передбачено право Енергоатома на тимчасове призупинення продажу (відпуску) електроенергії у разі, якщо Гарантований покупець порушив строк оплати будь-якого платежу за договором, а також при наявності заборгованості у Гарантованого покупця перед Продавцем за договором.

У той же час «Енергоатом» продовжує відпускати 60% електроенергії за низьким тарифом, і цього обсягу достатньо для забезпечення потреб населення. Продаж (відпуск) усього належного обсягу електричної енергії ГарПоку буде відновлена «Енергоатомом» після усунення/припинення дії обставин, що зумовили таку припинення відпуску електроенергії та за умови отримання від ГарПока повної оплати всіх несплачених сум (включаючи всі необхідні платежі, пеню, штраф і суму відшкодування витрат, збитків), що належать «Енергоатому», резюмують в компанії.

«Енергоатом» є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

Раніше повідомлялося, що капітальні вкладення НАЕК «Енергоатом» в реконструкцію і нове будівництво промислових об’єктів у 2019 році досягли 14,158 млрд грн, що на 21% більше, ніж в попередньому році.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber