Енергоатом впроваджує нову корпоративну систему електронного документообігу

В ДП «НАЕК «Енергоатом» розпочато впровадження нової Корпоративної системи електронного документообігу (КСЕД) на базі програмного продукту Megapolis.DocNet, створеного одним із провідних українських розробників програмного забезпечення — компанією InBASE.

Попередня система електронного документообігу, розроблена на Рівненській АЕС для внутрішніх потреб станції, а потім впроваджена в усіх відокремлених підрозділах Енергоатома за рішенням попереднього керівництва НАЕК, виявилась технічно недосконалою. Вона не забезпечувала можливості своєчасно обробляти термінову та важливу інформацію, що викликало тому викликала нарікання співробітників Компанії. Під час використання цієї КСЕД Дирекцією Енергоатома вона продемонструвала низький рівень захищеності від несанкціонованого зовнішнього втручання в її роботу.

Враховуючи численні скарги співробітників Компанії на низькій рівень якості наявного програмного забезпечення, керівництво Енергоатома вирішило терміново провести тендер на закупівлю нового програмного забезпечення, яке відповідатиме вимогам роботи у атомній галузі – сучасного, надійного, здатного забезпечити кібербезпеку.

За результатами внутрішнього розслідування ситуації з впровадженням та використанням Корпоративної системи електронного документообігу старого зразка керівництво НАЕК «Енергоатом» ухвалило рішення про кадрові зміни у Дирекції з інформаційних технологій, яка не впоралась із належним забезпеченням електронного документообігу в Компанії.

Компанія InBASE стала переможцем тендера в системі електронних закупок ProZorro. Програмні продукти InBASE наразі успішно використовуються державним установами та провідними компаніями України, серед яких Міністерство юстиції та Міністерство фінансів України, Державна міграційна служба, Генеральна прокуратура України, АТ «Укртранснафта». Запропонована на тендері InBASE вартість програмного продукту — 6 млн 636 тис грн – в шість разів нижча очікуваної вартості закупівлі, визначеної на рівні 40 млн 220 тис грн. Нині здійснюється впровадження нової КСЕД в усіх департаментах та відокремлених підрозділах Компанії.