General Motors підготувався до «повністю електричного майбутнього»

General Motors підготувався до «повністю електричного майбутнього»

Американський автомобільний концерн General Motors (GM) представив нову «надзвичайно гнучку глобальну» платформу, на якій будуть створюватися електричні моделі компанії, а також модульну силову установку і «запатентовані» літій-іонні батареї Ultium.

За словами компанії, цей набір дозволить «конкурувати практично за кожного клієнта на ринку, незалежно від того, чи шукає він доступні транспортні засоби, розкішні враження, робочі вантажівки або високопродуктивні машини».

«Тисячі вчених, інженерів і дизайнерів GM працюють над історичним переосмисленням компанії», — заявив президент компанії Марк Рейс.

«Наша команда взяла на себе задачу трансформувати розробку продуктів в GM і підготувати нашу компанію до повністю електричного майбутнього», — зазначила Мері Барра, голова ради директорів і генеральний директор GM.

Під час презентації для ЗМІ та інвесторів Барра заявила: «GM рухається до повністю електричного майбутнього, тому що ми віримо, що зміна клімату реальна … Ми хочемо пересадити всіх на електромобілі, і у нас є те, що потрібно для цього».

Нові акумулятори Ultium від GM є унікальними для галузі, вважає компанія. Широкоформатні пакети осередків (pouch cells) можна встановлювати вертикально або горизонтально всередині акумуляторного блоку. Це дозволяє інженерам оптимізувати компонування для кожної конструкції автомобіля.

Акумулятори виробляються у співпраці з корейською LG Chem. В елементах використовується запатентована хімія з низьким вмістом кобальту.

Компанія пропонує варіанти акумуляторної батареї ємністю від 50 до 200 кВт * год, яка може забезпечити пробіг електромобіля на одній зарядці приблизно до 400 миль (приблизно 640 км) і більше, а також дозволить прискорюватися з 0 до 60 миль (приблизно 95 км) на годину всього за 3 секунди. Мотори, розроблені власними силами, будуть підтримувати будь-які форми приводу (передній, задній, повний).

Компанія вважає, що зможе забезпечити достатній ефект масштабу, щоб знизити вартість акумуляторних елементів нижче 100 доларів США за кВт * год.

Кількість електричних моделей в продуктовій лінійці GM до 2023 року досягне 22. До середини поточного десятиліття компанія має намір продавати 1 млн електромобілів на рік.

Концерн зазначає, що перше покоління програми електричної мобільності буде прибутковим, і технології GM можуть бути масштабовані для задоволення будь-якого споживчого попиту.

Раніше ЕлектроВісті писали, що GM вкладе $ 3 млрд у виробництво електричних пікапів і робомобілів. Дві третини інвестицій компанія направить на переоснащення фабрики в Детройті, на якій будуть збирати електричний пікап під маркою Hummer. Решта — на потреби постачальників та інші проекти. Схоже, GM твердо вірить в електричне майбутнє транспорту.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber