Глава Енергоатому підтримує рекомендації Енергетичного співтовариства по переходу на фінансове ПСО на оптовому ринку електроенергії

«При всіх проблемних питаннях, які належить вирішити при переході на фінансовий механізм ПСО, для «Енергоатому» це буде означати в першу чергу те, що він стане рівним гравцем на ринку», – заявив Котін.

«Енергетичне співтовариство є експертом в енергогалузі. Його рекомендації ігнорувати не можна. Також треба враховувати і рекомендації USAID щодо подальшого розвитку енергоринку, які будуються на досвіды інших європейських країн», – додав він.

Висловлюючись за перехід на фінансовий механізм ПСО, він назвав дискримінаційною по відношенню до атомної галузі існуючу схему роботи на енергоринку.

«Поки ми змушені працювати в обмеженому режимі. З одного боку ми обмежені у вході на ринок, а з іншого – нам серйозно зменшили обсяги виробленої електроенергії», – сказав глава «Енергоатому».

За його словами, це означає, що вихід з кризи здійснюється за рахунок атомної генерації.

«Внаслідок цього держава недоотримає податки, а перспективна галузь, яка виробляє дешеву і екологічну електроенергію, і є одним із стовпів вітчизняної економіки, виявиться в занепаді, чого ми ні в якому разі не повинні допустити», – вважає Котін.

При цьому він зазначив, що «на думку «Енергоатому» в Минэкоэнерго не прислухаються і не враховують, а проблеми не розуміють», пояснивши це відсутністю в міністерстві фахівців з атомної енергетики.

«Але якщо не прислухаються до Спільноти, чи варто дивуватися, що і нас не чують?» – резюмував Котін.

Раніше повідомлялося, що зменшення PSO на 5% суттєво не покращить ситуацію

Рішення Уряду про зменшення з 85% до 80% обсягу спеціальних обов’язків (PSO), покладених на НАЕК «Енергоатом» не принесе суттєвого покращення фінансового стану компанії, через борги ДП «Гарантований покупець» у розмірі понад 5 млрд грн.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber