Коронавірус стимулював інвестиції у відновлювані джерела енергії

Коронавірус стимулював інвестиції у відновлювані джерела енергії

Коронавірус стимулював інвестиції у відновлювані джерела енергії, так вважає інвестиційна компанія Aream з Дюссельдорфа, Німеччина. За словами компанії, в той час як акції та облігації почали швидко знецінюватися через пандемічну кризу, інвестиції у відновлювані джерела енергії по вартості залишаються стабільними. «Ми спостерігаємо величезне зростання попиту», — говорить керуючий директор Aream Маркус Фойгт. «Зокрема, інституційні інвестори шукають способи отримання постійного доходу».

Найбільш очевидною перевагою відновлюваних джерел енергії є те, що вони не пов’язані з іншими класами активів. Простіше кажучи, падіння фондового ринку або спад в бізнесі компаній не впливає на доходи від сонячних та інших електростанцій на основі відновлюваних джерел енергії.

Є й інші специфічні переваги відновлюваних джерел енергії. Інвестиції інституційних інвесторів в цей сегмент отримують від регулятора сприятливий режим Solvency II. «Клас ризику тут нижчий, тому і показник достатності капіталу також нижчий», — каже Фойгт. — Це 30% у порівнянні з 39% для акцій та 49% для інвестицій в непублічні акції. «Тим самим можна краще використовувати наявний ризиковий капітал», — пояснює Фойгт.

Іншою перевагою є привабливий профіль прибутковість-ризик, який підтримується стабільними, добре передбачуваними, довгостроковими грошовими потоками на основі реальних активів. «Прибутковість від відновлюваних джерел енергії залежить від сили вітру та інсоляції та зазвичай встановлюється досить консервативно», — каже Фойгт. — «Вітряні місяці, як у нас було двічі у 2020 році, забезпечують прибутковість вище середньої».

Основні переваги для інвесторів перш за все там, де є змішаний портфель, який дозволяє компенсувати ризики. «Мова йде про поєднання вітру і сонця, а також про різні розташування сонячних та вітряних електростанцій і про різних договорах купівлі-продажу електроенергії», — каже Фойгт. — З одного боку, є сенс комбінувати сонце і вітер в різних місцях, щоб протистояти регіональним відмінностям.

Також в періоду карантину електростанції працюють. «Оскільки мова йде про критичну інфраструктуру, то як правило команди з управління такими електростанціями отримують спеціальні дозволи на роботу в порядку винятку», підкреслює Фойгт.

Раніше ЕлектроВісті писали, що організація Climate Bonds Initiative (Ініціатива по кліматичним облігаціям) підвела фінансові підсумки минулого року. У 2019 світі були випущені облігації і видані кредити, які за міжнародною класифікацією належать до категорії «зелених», на загальну суму 254,9 мільярда доларів США. Це рекордний показник, який на 49% перевищив рівень 2018 року, в якому за допомогою зелених фінансових інструментів було залучено 171,1 млрд доларів США. Із загального обсягу 2019 року зелені кредити становили лише 2,6% ($ 6,8 млрд).

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber