Міністр енергетики наполягає на заміні керівника «Укренерго»

Міністр енергетики наполягає на заміні керівника «Укренерго»

Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель запропонував міністру фінансів призначити Андрія Стасіва т.в.о. голови «Укренерго». Це випливає з листа Оржеля на ім’я міністра фінансів Оксани Маркарової.

З документа випливає, що Оржель рекомендує розглянути кандидатуру Стасіва для «можливого призначення» в «Укренерго» до того часу, поки не буде проведено конкурс на посаду голови правління. Останнім часом Стасів був радником Олексія Оржеля.

Кабмін 12 лютого доручив Міністерству фінансів і наглядовій раді НЕК «Укренерго» зупинити конкурсний відбір на посаду голови компанії, а також призначити нового в.о. керівника. Вже кілька років в.о. глави компанії є Всеволод Ковальчук.

Уряд планував «негайно призначити нового в.о. голови «Укренерго» своїм же рішенням, а не наглядовою радою, як це передбачено законодавством. Кабмін в цьому питанні керується нормами постанови №777, яка передбачає призначення голови правління компанії та її правління через номінаційний комітет при КМУ. Але після останніх змін, внесених до постанови, воно не поширюється на держкомпанії, в яких є наглядова рада, зокрема на «Укренерго».

На цьому тижні прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що Кабмін не затягує конкурс, і що його потрібно завершити найближчим часом. «Уряд точно не буде робити щось, щоб уповільнити цей процес. Найближчим часом, рішення повинно бути прийнято», — заявив Гончарук.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Кабмін планує внести зміни в закон «Про ринок електричної енергії». Про це в своєму Telegram-каналі повідомив народний депутат від «Європейської Солідарності» Олексій Гончаренко.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber