«НАЕК «Енергоатом» оприлюднила інформацію щодо обмеження потужності енергоблоків АЕС

«НАЕК «Енергоатом» оприлюднила інформацію щодо обмеження потужності енергоблоків АЕС

У зв’язку з балансовими обмеженнями в енергосистемі енергоблоки АЕС вимушено працюють на зниженій потужності або перебувають в резерві. З балансовими обмеженнями потужності енергоблоки АЕС безперервно працюють з 21 лютого 2020 року. У поточному місяці у період з 1 квітня по 18 квітня 2020 року резерв потужності АЕС складав від 333 до 997 МВт, 19 квітня він досяг величини 1432 МВт, а в період 19-20 квітня (Пасхальні свята) досягав 2150 МВт. При цьому на зниженій потужності працювали 8 з 11 працюючих енергоблоків (найменше навантаження ЗАЕС-1 — 521 МВт при наявних 1000 МВт).

Станом на 23 квітня 2020 року в експлуатації перебувають 15 енергоблоків АЕС, з них:

  • у стані планово-попереджувального ремонту —  3 енергоблоки та турбогенератор ТГ-3 на РАЕС-2 – сумарною потужністю 3220 МВт;
  • знаходиться в резерві – 1 енергоблок потужністю 1000 МВт  (ЗАЕС-2 виведено в резерв  21 квітня 2020 року в зв’язку з балансовим обмеженням з боку енергосистеми);
  • у стані «робота на потужності» – 11 енергоблоків.  При цьому фактичне навантаження працюючих енергоблоків – 8305 МВт.

Загальний резерв АЕС, що не використовується зараз через балансові обмеження  — 1730 МВт, з яких:

  • 1000 МВт у «холодному резерві» (строк виводу на потужність близько 2-х діб);
  • 780 МВт – «резерв на валу» (можливе термінове навантаження до номіналу при необхідності).

Враховуючи те, що робота на зниженій потужності призводить до низки негативних наслідків (зниження параметрів пари, підвищеної вологості та ерозійного зношення трубопроводів, арматури та лопаток турбіни, нестабільної роботи систем регулювання, підвищеного рівня вібрації тощо) на вимогу НЕК «Укренерго» щодо обмеження було прийняте рішення про виведення в резерв енергоблоку ЗАЕС-2.

З урахуванням наданих НЕК «Укренерго» даних щодо прогнозного збільшення балансових обмежень потужності АЕС наприкінці квітня, з метою зменшення негативних наслідків на обладнання енергоблоків АЕС від роботи на зниженій потужності планується додатково вивести в резерв енергоблок №3 РАЕС (1000 МВт) після планового завершення ремонту і підключення до мережі ТГ-3 енергоблоку РАЕС-2. При цьому буде забезпечено роботу інших блоків на близькому до номінального рівні потужності. Таким чином, протягом двох наступних місяців на АЕС України в вимушеному простої будуть перебувати 2 енергоблоки сумарною потужністю 2000 МВт. В зв’язку з цим Компанія планує використати терміни вимушеного простою для оптимізації графіків ремонтів.

У «Енергоатомі» зазначають, що обмеження наявної потужності енергоблоків АЕС (самої дешевої електроенергії з усіх видів генерації), автоматично буде призводити до зростання частки в загальному балансі більш дорогих видів генерації (теплової та ВДЕ), що в цілому буде негативно впливати на рівень цін на електроенергію та може призвести до суспільно-політичного резонансу. Потрібне вжиття термінових комплексних заходів в енергосистемі з метою першочергового забезпечення повного завантаження усіх наявних потужностей АЕС в межах доступного балансу споживання з метою забезпечення кінцевих споживачів найдешевшою електроенергією.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber