Нафтогазовий гігант Repsol розвиває розподілену сонячну енергетику

Нафтогазовий гігант Repsol розвиває розподілену сонячну енергетику

Іспанський нафтогазовий гігант Repsol запустив Solmatch, перше велике «сонячне співтовариство» в Іспанії. Repsol заявляє, що трансформує і диверсифікує свій бізнес, щоб сприяти досягненню цілей Паризької угоди, і його нове рішення відповідає його прагненню стати компанією з нульовим рівнем викидів до 2050 року.

Що таке сонячне співтовариство? В принципі, мова може йти про об’єднання, в рамках якого громадяни і підприємства виробляють, споживають сонячну електроенергію та обмінюються нею. Наприклад, власники покрівельних сонячних електростанцій продають електроенергію сусідам в рамках одного кварталу.

Яка тут роль Repsol? Для спільноти потрібен організатор, потрібна технологічна платформа, потрібні правові умови. Цьому і служить Solmatch.

Компанія каже, що в даному випадку мова йде про нову модель міської енергетики, яка сприяє розвитку місцевої економіки, екологічної / кліматичної стійкості та не вимагає від зацікавлених сторін додаткових інвестицій. У власників дахів є можливість генерувати відновлювану енергію, використовуючи при цьому велику частину активів, які зазвичай не використовуються — покрівлі. Вони також можуть підвищити енергетичний рейтинг своїх будинків і отримувати безкоштовні консультації та послуги від експертів-консультантів з енергетики.

Жителі довколишніх будинків (компанія говорить про охоплення 500 метрів) можуть легко під’єднатися до сонячної спільноті, щоб споживати сонячну енергію та економити до 20% на платежах за споживану електроенергію. Все, що потрібно зробити, — це ввести поштову адресу на веб-сайті Solmatch, щоб знайти сонячні спільноти, які діють в їх районі.

Repsol управляє проектом на всіх його етапах, беручи на себе відповідальність за весь процес від початку до кінця, від дослідження даху до установки та обслуговування сонячних панелей.

Solmatch в даний час управляє 30 сонячними спільнотами по всій Іспанії, в яких беруть участь і деякі об’єкти Repsol, які постачають свої покрівлі під розміщення сонячних електростанцій.

Раніше ЕлектроВісті писали, що іспанський нафтогазовий концерн Repsol почав будувати сонячний парк «Kappa» потужністю 126 МВт, що представляє собою три окремі станції по 45, 45 і 36 МВт в провінції Сьюдад-Реаль регіону Кастілья-Ла-Манча, на південь від Мадрида.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber