НКРЕКП планує спростити та цифровізувати приєднання до електромереж

НКРЕКП планує спростити та цифровізувати приєднання до електромереж

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, планує максимально спростити та цифровізувати приєднання до електричних мереж, а також зробити договори приєднання публічними.

Про це повідомив голова комісії — Валерій Тарасюк.

«Комісія зараз розглядає відповідні зміни до Кодексу систем розподілу, які також на технічному рівні сприятимуть спрощенню приєднань. Хочемо, наприклад, цифровізувати перелік документів до заяви про приєднання і скоротити його, зробити договори приєднання публічними, спростити процедуру їх акцептування замовником», — сказав він.

Проте, Тарасюк зазначив, що, вирішення головної проблеми приєднання — не у повноваженнях комісії: «Це процедура землевідведення і бюрократичних процедур. Цим займається Офіс простих рішень».

Він також додав, що наразі будуть внесені зміни через Офіс і Нацраду реформ до законодавства, які будуть спрощувати процедуру приєднань.

Раніше ЕлектроВісті писали, що НКРЕКП планує зобов’язати операторів систем розподілу до 1 червня 2021 року повернути споживачам суми переплат за електроенергію, які утворилися станом на 1 січня 2019 року в процесі поділу обленерго.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber