НКРЕКП розраховує на прийняття урядом фінансового ПСО з 2021р

НКРЕКП розраховує на прийняття урядом фінансового ПСО з 2021р

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розраховує на прийняття урядом фінансового механізму покладань спецобов’язків з 2021р на ринку електричної енергії, замість нині діючого товарного механізму.

Про це 29 жовтня повідомив голова регулятора Валерій Тарасюк.

«Ми сподіваємося, що з нового року уряд прийме, так зване, фінансове ПСО. Тобто вже ринкове ПСО, де всі компанії будуть на рівних умовах працювати на ринку. І грубо кажучи, гроші, зароблені держкомпаніями, можна буде відбирати на потреби спецзобов’язань. Вони будуть виробляти е/е, продавати її на ринку, і що дуже важливо, на всіх сегментах ринку. Насамперед, на ринку двосторонніх договорів. І уряд матиме право перенаправляти зароблені гроші, наприклад, на погашення дельти, яка ще існуватиме між ринковою ціною електроенергії та фіксованою ціною для населення», — сказав голова НКРЕКП.

На думку Тарасюка, перехід до фінансової моделі ПСО дозволить зменшити зростання тарифу на передачу НЕК «Укренерго», за рахунок перенаправлення коштів з інших державних компаній в енергетичній галузі.

Нагадаємо, НКРЕКП схвалила RAB-тариф ще для двох Обленерго.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber