Північна Македонія планує відмовитись від вугілля у виробництві електроенергії до 2024 року

Північна Македонія планує відмовитись від вугілля у виробництві електроенергії до 2024 року

Уряд Північної Македонії ухвалив нову енергетичну стратегію, згідно з якою виробництво електроенергії на основі вугілля має завершитись не пізніше 2040, а по можливості, вже і до 2025 року. Замість вугілля країна має намір більше зосередитися на сонячній енергії.

У лютому уряд оголосив відкритий тендер на будівництво двох сонячних електростанцій загальною потужністю до 100 МВт в покинутому кар’єрі з видобутку бурого вугілля на заході країни. Заявки на участь у тендері приймаються до 8 травня.

«Цим проектом Північна Македонія демонструє, як вугільні регіони можуть бути перетворені шляхом створення нових можливостей працевлаштування для колишніх працівників вугільної промисловості та забезпечення сталого регіонального розвитку», сказав Янез Копач, директор секретаріату міжнародної енергетичної організації «Енергетичне співтовариство».

Два сценарії нової енергетичної стратегії країни передбачають відмову від виробництва електроенергії за рахунок вугілля до 2025 року. Третій сценарій — відстрочка виведення з експлуатації електростанції Бітола, що працює на бурому вугіллі, до 2040 року. Остаточне рішення про вибір країни буде прийнято в кінці цього року, про це повідомляють зацікавлені екологічні групи. Це робить Північну Македонію першою країною на Західних Балканах, яка вирішила відмовитися від видобутку вугілля до 2030 року.

Раніше ElektroVesti писали, що Македонія проведе тендер на будівництво першої в країні промислової сонячної електростанції.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber