Штучний інтелект прискорить розробку більш енергоємних акумуляторів для електрокарів

Штучний інтелект прискорить розробку більш енергоємних акумуляторів для електрокарів

Робота вчених зі Стенфордського і Массачусетського інститутів прискорить розробку більш енергоємних акумуляторів для електромобілів. Зробити це вдасться за рахунок того, що штучний інтелект зможе автоматично оцінювати час роботи акумулятора — тобто автоматизує процес, на який раніше йшло від декількох місяців до декількох років.

Протягом декількох десятиліть швидкість розробки нових, більш енергоємних і ефективних, акумуляторів була обмежена однією серйозною проблемою — кількістю часу, який дослідникам доводилося витрачати на оцінку часу роботи акумулятора. І тому вчені проводили кілька циклів зарядки і розрядки, а потім міряли час, протягом якого акумулятор може видавати необхідну напругу.

Цей процес займає від декількох місяців до декількох років. Тепер вчені знайшли спосіб значно прискорити його — дослідники розробили штучний інтелект, який автоматично оцінює час роботи акумулятора

Головною метою створеного штучного інтелекту є перебір способів зарядки електромобіля за 10 хвилин і пошук найкращого з них. При цьому підході, програма грунтуючись тільки на декількох циклах зарядки, передбачала, як батареї будуть реагувати на різні підходи до зарядки.

Програмне забезпечення також в режимі реального часу вирішувало, на яку зарядку краще орієнтуватися, а яку ігнорувати. В результаті вченим вдалося скоротити як тривалість, так і кількість випробувань — встановити час роботи акумулятора і спосіб його зарядки штучному інтелекту вдалося всього за 16 днів замість двох років, які знадобилися б для цього людям.
Раніше повідомлялось, шо нові суперконденсатори заряджатимуть электрокар за 10 хвилин.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber