Створена органічна протонна батарея, яка заряджається за секунди

Створена органічна протонна батарея, яка заряджається за секунди

Розробка шведських вчених, органічна протонна батарея, витримує понад 500 циклів заряду і розряду без істотних втрат ємності, на відміну від літій-іонного акумулятора не вимагає складної електроніки та зберігає стійкість до температурних коливань.

До складу багатьох сучасних акумуляторів входять матеріали, видобуток яких забруднює навколишнє середовище. Шведські дослідники вирішили розробити батарею, яка складалася б з природних елементів. В якості основного активного матеріалу вони вибрали хінони.

Хінони — це органічні вуглецеві сполуки, широко поширені в природі. Вчених в першу чергу зацікавила їх здатність поглинати або випромінювати під час заряду і розряду іони водню, які містять протони. На зарядку такої батареї піде кілька секунд, а ємність не знизиться як мінімум після 500 циклів.

В якості електроліту вони використовували водний розчин, ключовий компонент транспорту іонів всередині батареї. Він нешкідливий для навколишнього середовища і безпечний для власників батареї, оскільки не займається і не вибухає.

«Я впевнений, що багато хто знає, що продуктивність стандартних батарей знижується при низькій температурі. Ми продемонстрували, що органічна протонна батарея зберігає свою ємність навіть при -24 ° C », — заявив Крістіан Штрітцель з Університету Упсали.

До появи органічних протонних батарей в продажі ще далеко, але вчені сподіваються, що їх розробка стане важливим кроком у цьому напрямку.

Раніше ЕлектроВісті писали, що робота вчених зі Стенфордського і Массачусетського інститутів прискорить розробку більш енергоємних акумуляторів для електромобілів. Зробити це вдасться за рахунок того, що штучний інтелект зможе автоматично оцінювати час роботи акумулятора — тобто автоматизує процес, на який раніше йшло від декількох місяців до декількох років.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber