Toshiba не будуватиме вугільні електростанції та розробить інноваційну вітряну турбіну

Toshiba не будуватиме вугільні електростанції та розробить інноваційну вітряну турбіну

Японський промисловий холдинг Toshiba припинить приймати замовлення на нові вугільні електростанції.

Пріоритети зсуваються в бік відновлюваних джерел енергії. Японська промислова група збільшить річні інвестиції в них приблизно в п’ять разів до 160 мільярдів ієн (1,52 мільярда доларів) до 2022 фінансового року.

Цей крок був зроблений після того, як прем’єр-міністр Йосіхіде Суга пообіцяв побудувати в Японії вуглецево-нейтральне суспільство до 2050 року.

Основні гравці в секторі енергетичного машинобудування, такі як Mitsubishi Heavy Industries або німецька Siemens, націлені на вихід з вугільного бізнесу, та конкурентні позиції будуть багато в чому визначатися здатністю адаптуватися до змінюваного попиту. Наприклад, Siemens Energy заявила, що припинить участь в нових тендерах на вугільні електростанції, але продовжить технічне обслуговування та постачання запасних частин для існуючих заводів. Німецька компанія планує зосередитися на вітроенергетиці, технологіях передачі електроенергії та виробництві електроенергії на основі газу.

Toshiba займає 11% світового ринку теплової енергетики без урахування Китаю. Це включає будівництво електростанцій, виробництво парових турбін, а також технічне обслуговування та інші послуги.

Японські виробники обладнання для вугільних електростанцій підкреслювали його екологічні показники, однак вимоги декарбонізації призводять до відмови навіть від «чистого вугілля».

Хоча компанія перестане приймати нові замовлення, пов’язані з будівництвом вугільних електростанцій, вона все-таки виконає існуючі та побудує близько 10 станцій в Японії, В’єтнамі та інших країнах.

В якості альтернативи вугіллю Toshiba збільшить інвестиції в дослідження та розробку морських вітроенергетичних установок та фотоелектричних елементів нового покоління. Зокрема, компанія говорить про розробку «ультрасучасної» вітряної турбіни, не даючи додаткових деталей. Вона сподівається розширити свій бізнес в галузі відновлюваних джерел енергії до 650 мільярдів ієн 2030 фінансовому році зі 190 мільярдів у 2019 р

Раніше в цьому місяці Toshiba заявила, що увійде в бізнес «віртуальних» електростанцій, купуючи електроенергію з відновлюваних джерел по всій Японії для перепродажу місцевим енергетичним компаніям.

Нагадаємо, що Японія планує призупинити або закрити близько 100 старих неефективних вугільних електростанцій до 2030 року.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber