Асоціації енергетики України: Герус пролобіював імпорт електроенергії з Росії для Коломойського

Поправка голови комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса до законопроекту дозволила підприємствам Ігоря Коломойського почати імпорт електроенергії з Росії. Про це написав президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець на своїй сторінці в Facebook, пише видання “Капітал”.

“Як свідчать дані на сайті “Укренерго”, сьогодні відбулася перша поставка електроенергії з Росії. І вона поставляється фірмами Коломойського на … фірми Коломойського”, — написав Трохимець.

“Експерт нагадав, що саме Андрій Герус вніс поправку до законопроекту, який відкриває вільний імпорт електроенергії з Росії, переконавши депутатів, що це дозволить демонополізувати ринок і значно знизити тарифи на електроенергію для споживачів. Однак не повідомив, що під споживачами він мав на увазі підприємства бізнесмена Ігоря Коломойського, які будуть отримувати дешеву електроенергію з Росії”, – йдеться у публікації.

“З трибуни Верховної Ради пан Герус, який є вже високопоставленою особою, заявляв, що норма про обов’язок продавати електроенергію на ринку на добу вперед з країн, що не є стороною Енергетичного Співтовариства, є дискримінаційною по відношенню до всіх, крім ЄС, і повинна бути виключена. Крім того, вільний імпорт електроенергії з Росії та Білорусі нібито дозволить демонополізувати ринок електроенергії та значно знизити тарифи для споживачів. Забув сказати, для яких саме споживачів”, — написав Трохимець.

Нагадаємо, перша поставка електроенергії з Росії в режимі імпорту була здійснена сьогодні, 1 жовтня, рівним графіком потужністю 100 МВт. Про це свідчать дані на сайті “Укренерго”.

“За даними джерела на ринку, імпорт здійснено компанією “Юнайтед Енерджі”. Її пов’язують з Ігорем Коломойським. Ця компанія була найбільшим постачальником газу “Укрнафти” на “Дніпроазот”, що входить до групи Коломойського, а також добувача газу іншого олігарха “Укрнафтобуріння” на державних тендерах. Крім того, її засновник Андрій Короткевич-Лещенко також є партнером у газовій компанії ТОВ “Укр-Альянс Груп”, яка бере участь у торгах на постачання газу на ProZorrо, використовуючи довідки, видані “Укрнафтобуріння”, – зазначають журналісти.