Міністр енергетики розповів про зустріч з ЄС перед газовими переговорами з Росією

Оржель впевнений в досягненні конструктивного рішення на майбутніх тристоронніх переговорах щодо транзиту газу завдяки підтримці ЄС. Міністр енергетики та охорони навколишнього середовища Олексій Оржель підтвердив участь української делегації 19 вересня в тристоронніх переговорах по транзиту російського газу через Україну після 2019 року і висловив упевненість в досягненні конструктивного рішення завдяки посередництву Європейської комісії (ЄК). Читайте також У вересні газ для українців трохи подешевшає

Про це повідомляє прес-служба міністерства з посиланням на результати зустрічі української делегації з представниками ЄК. «Ми високо цінуємо зусилля Марош Шефчович (віце-президента Єврокомісії Мароша Шевчович – УНІАН) по організації наступного раунду тристоронніх переговорів. Ми впевнені, що завдяки медіації Єврокомісії буде знайдено конструктивне рішення, яке буде повністю відповідати європейському законодавству. Я буду очолювати українську делегацію, наша команда вже активно готується », – цитує прес-служба ОРЖЕЛЬ.

Крім того, повідомляється, що українська сторона презентувала нову узгоджену модель відділення оператора газотранспортної системи України та обговорила з представниками Єврокомісії кроки, які Україна планує здійснити для своєчасного завершення анбандлінга. «Ми вдячні Марош Шефчович за плідну зустріч та підтримку реформ в Україні. Ми повинні надолужити час, згаяний в попередні два роки. Уряд і «Нафтогаз» готові докласти всіх необхідних зусиль, щоб в найближчі місяці створити дійсно незалежного оператора ГТС в повній відповідності з вимогами європейського законодавства », – сказав Оржель.

Відзначається, що на зустрічі українську делегацію, очолювану ОРЖЕЛЬ, представляли також глава правління НАК «Нафтогаз України Андрій Коболєв, заступник міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко і глава Офісу Національної інвестиційної ради при президенті України Юлія Ковалів. Європейську комісію представляли віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович і заступник керівника директорату “Енергетика” Єврокомісії Клаус-Дітер Борхардт.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович заявив, що переговори між Росією, Україною і ЄС про продовження транзиту російського газу через територію нашої країни призначені на 19 вересня. Довідка УНІАН. Чинний транзитний контракт України з російським «Газпромом» був укладений у 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення (з 2020 року) російський монополіст має намір максимально скоротити транзит свого газу через територію України.