Український парламент підтримав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки використання ядерної енергії»

Український парламент підтримав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки використання ядерної енергії»

Парламент України підтримав законопроєкт від 01.11.2019 № 2372 «Про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки використання ядерної енергії» у першому читанні більшістю голосів народних депутатів України.

24 квітня 2020 року відбулось позачергове пленарне засідання Верховної Ради України. Третім питанням порядку денного засідання був розгляд законопроєкту від 01.11.2019 № 2372 «Про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки використання ядерної енергії», що спрямований на вирішення питання щодо відновлення незалежності органу регулювання безпеки використання ядерної енергії при прийнятті рішень під час нагляду та ліцензування.

Як зазначається у висновку Головного науково-експертного управління ВР, законопроект дозволить зберегти імідж України в світі як країни, яка виконує свої міжнародні зобов’язання і здатна забезпечити безпечне використання ядерної енергії, законопроект також відновлює незалежність Державної інспекції ядерного регулювання України.

Автори законопроекту, уперше включеного до порядку денного ВР ще 17 грудня 2019 року, підкреслюють, що його прийняття відновить порядок здійснення державного нагляду і дозвільної діяльності у сфері використання ядерної енергії, визначений в Законах України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» та «Про дозвільної діяльності у сфері використання ядерної енергії », що буде відповідати міжнародним зобов’язанням, взятими на себе Україною.

Держатомрегулювання висловили вдячність Уряду, профільному Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг за подання законопроекту на розгляд Верховній Раді України та сподівання на позитивний результат другого читання та якнайшвидше прийняття за основу та в цілому як Закон.

Раніше ElektroVesti писали, що 24 квітня на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради України може бути проголосований законопроект №2372 «Про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки використання ядерної енергії».

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber