«Укренерго» не має бути фондом для фінансування дефіцитів перед ВДЕ та населенням – Кудрицький

«Укренерго» не має бути фондом для фінансування дефіцитів перед ВДЕ та населенням – Кудрицький

Головна місія НЕК «Укренерго» — забезпечувати роботу енергосистеми, а не бути фондом для фінансування дефіцитів які утворюються на ринку електричної енергії внаслідок PSO. Про це 14 травня повідомив в.о. голови правління «Укренерго» Володомир Кудрицький.

«Місія «Укренерго» — в більшій мірі, забезпечувати роботу енергосистеми, забезпечувати безпеку постачання. Аніж бути фондом для фінансування дефіцитів які утворюються на ринку електричної енергії, внаслідок PSO», — зазначив керівник «Укренерго».

За словами Кудрицького, фактично тариф на передачу є джерелом для покриття дефіциту PSO як для зеленої генерації, так само і для населення. Тому, коли директор Секретаріату Енергетичного співтовариства Янез Копач сказав, що закладена у тарифі на передачу компенсація відновлюваним джерелам — вб’є «Укренерго» у довгостроковій перспективі, він ще не зауважив, що наразі «Укренерго» несе відповідальність за покриття дефіциту як по «зеленому» PSO, так і фактично по PSO для населення.

«Тому що, будь який дефіцит «Гарантованого покупця» кожен місяць перевиставляється на нас. А «Гарантований покупець » в умовах падаючого споживання, профіциту на ринку, і зниження цін, нажаль, робить збитки…», — зазначив Кудрицький.

На думку Кудрицького, по-перше, треба закрити питання з нарощенням даного дефіциту на ринку. А в довгостроковій перспективі він вважає:

«Можливо, через якийсь час, ми прийдемо до тої європейської практики, яка існує у багатьох країнах, що ця компенсація для відновлюваних джерел дійсно вписується у кінцевий чек для споживача. Тобто не вкладається у тариф на передачу, чи тариф на розподіл, чи на диспетчеризацію… А вона просто окремим рядком зазначається у чеку на електроенергію для кінцевого споживача.»

За словами керівника системного оператора, Україна прийде до цього не «завтра», та не одразу.

Нагадаємо, цього року регулятор вперше затвердив Укренерго план розвитку системи передачі на 2020-2029 г, реалізація якого дозволить говорити про фактично європейські стандарти оперування магістральними мережами.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber