«Укренерго» вимушено обмежить навантаження АЕС та ВДЕ у вихідні 18-19 квітня через значне зменшення електроспоживання

«Укренерго» вимушено обмежить навантаження АЕС та ВДЕ у вихідні 18-19 квітня через значне зменшення електроспоживання

Протягом вихідних днів 18-19 квітня в ОЕС України прогнозується зниження середньодобового споживання електричної енергії на 10-20 % порівняно із середнім рівнем споживання у робочі дні, яке сьогодні становить близько 387 МВт·год, та на 18% – у порівнянні з вихідними днями аналогічного періоду попередніх років.

Зниження споживання спричинено насамперед сезонним потеплінням: зараз середньодобова температура повітря у порівнянні з березнем збільшилася на 3,3°С і досягла показника 8°С. А також зниженням виробництва та припиненням діяльності підприємств сфери послуг тощо через карантинні заходи.

Водночас в загальному балансі ОЕС України значно збільшився обсяг виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Їх сумарна пікова потужність сьогодні сягає більше 4 тис. МВт (в аналогічному періоді 2019 року – 1,2-1,8 тис. МВт )

У зв’язку з цим, НЕК «Укренерго» змушено віддати диспетчерську команду на обмеження сумарного навантаження на атомних електростанціях (АЕС) протягом суботи-неділі 18-19 квітня до 7,5 тис. МВт (у порівнянні з середнім сумарним навантаженням в робочі дні – близько 9 тис. МВт). А також в зазначені дні прогнозується обмеження генерації ВДЕ в пікові години виробництва сонячних електростанцій на сумарну величину 500-1000 МВт.

Всі диспетчерські команди НЕК «Укренерго» віддаються для забезпечення операційної безпеки в ОЕС України. Відповідно до Кодексу системи передачі забезпечення операційної безпеки є найвищим пріоритетом для оператора системи передачі та користувачів системи передачі/розподілу.

Раніше повідомлялося, що «Укренерго» направила до Регулятора пропозиції та напрацьовані матеріали щодо відшкодування вартості за обмеження ВДЕ.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber