«Укренерго» вперше відремонтувало лінію 750 кВ без відключення від напруги

«Укренерго» вперше відремонтувало лінію 750 кВ без відключення від напруги

НЕК «Укренерго» вперше відремонтувало лінію під напругою (без відключення від мережі) класом напруги 750 кВ, а саме лінію «Вінницька- Західноукраїнська». Про це 15 жовтня повідомив прес-центр державної компанії.

«Сьогодні лінійники «Укренерго» успішно провели роботи під напругою на лінії 750 кВ «Вінницька – Західноукраїнська» поблизу Вінниці, замінивши ізолятори в підтримувальній ізолювальній підвісці та дистанційну розпірку. Роботи при такій напрузі без відключення лінії від енергоживлення проводяться вперше в історії незалежної України», — йдеться у повідомленні.

В компанії зазначили, що роботи без відключення напруги дозволяють знизити технологічні втрати в мережах, також інколи відсутня можливість відключити ту чи іншу лінію.

Як наголосили в компанії, «Укренерго» наразі єдиний системний оператор в Європі, де лінійники вміють працювати на потенціалі під такою напругою, не відключаючи лінію від мережі.

В повідомленні зазначається, що від стабільної та безвідмовної роботи відремонтованої лінії залежить енергозабезпечення Вінницького та Чернівецького енерговузлів, що і викликало необхідність проведення поточного ремонту лінії під напругою. А сама лінія ПЛ 750 кВ «Вінницька – Західноукраїнська» є однією з системоутворюючих магістральних ЛЕП кільця 750 кВ ОЕС України.

В середині квітня 2019р «Укренерго» вперше за роки незалежності України провело ремонт лінії під напругою, а саме 350 кВ. Дана технологія дозволяє забезпечувати безперебійну роботу цих ліній та підтримувати високий рівень надійності перетоків в Об’єднаній енергосистемі України.

Нагадаємо, що Укренерго у 2021 році планує інвестувати у розвиток мереж 7,128 млрд грн, з яких 5,43 млрд грн (76%) – у технічне переоснащення, реконструкцію електромереж і придбання обладнання та 1,698 млрд грн (24%) – у нове будівництво.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber