В Омані побудують СЕС потужністю 500 МВт

У місті Ібрі, за 280 км на захід від столиці Оману — Маскат, побудують сонячну електростанцію потужністю 500 МВт. Сонячний проект Ibri-2 реалізує консорціум, до якого входить ACWA Power(50%), Gulf Investment Corporation (40%) і Alternative Energy Projects(10%).

СЕС Ibri-2 дозволить забезпечити енергією близько 33 000 будинків і зменшити викиди CO2 в атмосферу на 340 000 тонн на рік.

Проект вартістю $400 млн частково фінансуватиметься синдикатом кредиторів, до якого входить Азіатський Банк інфраструктурних інвестицій (АБІІ), Банк Мускат, Ріяд Банк, Сіменс банк, Standard Chartered Bank і Warba Bank, які нададуть позику у сумі $275 млн.

У 2019 році Acwa Power-led був обраний для розробки сонячного проекту Ibri-2 за схемою будівництво-володіння-експлуатація (build, own, operate, BOO) компанією з енергетики та водного господарства Оману (Oman Power and Water Procurement Company, OPWP). Консорціум буде відповідати за розробку, фінансування, будівництво та експлуатацію сонячної фотоелектричної установки.

«Цей проект, який є найбільшим проектом комунальних сонячних фотоелектричних установок в Омані, — зауважив головний інвестиційний директор ACWA Power Раджіт Нанда. – Він також стане першим проектом фінансування відновлюваних джерел енергії для Азіатського банку інфраструктурних інвестицій у Перській затоці».

Нагадаємо, Оман планує виробляти більш як 20% електроенергії на сонячних електростанціях.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber