В «Укренерго» пояснили перегляд енергетичного балансу

В «Укренерго» пояснили перегляд енергетичного балансу

Оновлений енергобаланс є відповіддю на ситуацію і обставини, які склалися на сьогоднішній день в електроенергетичному секторі. Про це під час пресконференції повідомив керівник «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Він нагадав, що прогнозний баланс розробляє системний оператор, подає на затвердження Міністерства енергетики та захисту довкілля. 

Серед основних змін Кудрицький відзначив різке падіння споживання внаслідок скорочення промислового виробництва, яке почалося ще до карантину, а також – внаслідок пандемії коронавірусу. 

«В цьому році очікується значне падіння споживання до 139 млрд кВтгод. Тому і генерація на атомних електростанціях, і на теплових також зменшена», – уточнив Кудрицький.

Ще одна причина – найменша водність за всю 140-річну історію офіційних спостережень. Це спричиняє зменшення виробництва гідроелектростанцій у 2020. 

«І це означає, що в нашому розпорядженні є менше швидких резервів для балансування енергосистеми, щоб забезпечити безпеку постачання. Частина цих резервів заміщується резервами на теплових електростанцій», – пояснив Кудрицький.

Також він відзначив серйозний ріст ВДЕ. 

«Вони в балансі присутні практично в повному обсязі за законом про ринок електричної енергії, і мають спеціальний режим функціонування. держава зобов’язалася повністю викуповувати весь виробіток електростанцій, які належать до відновлюваних джерел. Законом передбачена для них пріоритетна диспетчеризація, і оператор системи передачі повинен вимикати їх з мережі в останню чергу. Коли всі інші інструменти вичерпані», – відзначив Кудрицький.

Він зауважив, що енергетичний баланс – це прогноз, на основі якого всі учасники ринку можуть формувати свої бізнес-плани, робити розрахунки, планувати свої виробничі програми, ремонти. Але це не наказ, кому і скільки виробляти.  

Нагадаємо, «Укргідроенерго» планує до кінця року розробити ТЕО для storages потужністю 200 МВт.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber