Вчені винайшли новий спосіб збільшити термін служби літій-іонних батарей

Вчені винайшли новий спосіб збільшити термін служби літій-іонних батарей

Американські інженери встановили, що лужні метали можуть запобігати небажаному розвитку мікроструктур літію в акумуляторах. Вони застосували комбінацію мікроскопії, атомного магнітного резонансу та комп’ютерного моделювання, щоб виявити, що невелика кількість солей калію в електроліті збільшує термін служби та підвищує безпеку літій-іонної батареї.

Електромобілі можуть стати ефективним та чистим засобом пересування, якщо з’являться досить надійні і довговічні батареї. Ними можуть стати літій-іонні акумулятори нового покоління, якщо інженери зможуть подолати ряд проблем. Одна з них полягає в тому, що акумулятори з анодами з металевого літію схильні до ризику зростання дендритів, мікроструктур, що призводять до небезпечних коротких замикань, спалахів та навіть вибухів.

Фахівці з Колумбійського університету США виявили, що присадка з лужних металів — наприклад, іонів калію — може запобігти поширенню мікроструктур літію в ході використання батареї. Вчені прийшли до висновку, що невелика кількість солей калію в електроліті дає унікальний хімічний ефект при взаємодії літію та електроліту.

«Зокрема, ми побачили, що іони калію нейтралізують формування небажаних хімічних сполук, які відкладаються на поверхні металевого літію та запобігають транспорт іонів під час заряду та розряду батареї, і в підсумку обмежують зростання мікроструктур», — заявила головний дослідник групи Лорен Марбелла.

Підхід, який застосувала її команда, відрізняється від традиційного методу нанесення провідних полімерів на поверхню металу. Тепер вчені тестують комбінацію цих двох способів.

Раніше ЕлектроВісті писали, що французька компанія Nawa почала виробництво нового електрода, який радикально посилить продуктивність існуючих і майбутніх літієвих батарей, в три рази збільшивши їх щільність енергії, в десять разів — потужність, набагато прискоривши час зарядки та продовживши термін служби батареї в п’ять разів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber