ВДЕ вперше за 134 роки обійшли вугілля в споживанні енергії в США

ВДЕ вперше за 134 роки обійшли вугілля в споживанні енергії в США

Управління енергетичної інформації США (EIA), що входить в структуру Міністерства енергетики, повідомило, що в 2019 році споживання енергії з відновлюваних джерел вперше з 1885 року перевищило споживання вугілля (мова йде про кінцеве споживання енергії в країні, а не про електроенергетику).

Це сталося завдяки, головним чином, різкого скорочення виробництва енергії вугільними електростанціями в останні роки, а також зростання вітрової та сонячної генерації. У порівнянні з 2018 роком споживання вугілля в Сполучених Штатах скоротилося майже на 15%, а загальне споживання відновлюваної енергії виросло на 1%.

Історично, основним джерелом енергії в США (як і в усьому світі) до середини XIX століття була деревина, але в другій половині століття її обійшло вугілля.

EIA використовує британські теплові одиниці (БТО, англ. — Btu) для порівняння різних типів енергії, які реєструються в різних фізичних одиницях (барелі, кубічні фути, тонни, кіловат-години і т.д.).

У 2019 році споживання вугілля в США знизилося шостий рік поспіль до 11,3 квадрильйона БТО, найнижчого рівня з 1964 року. Виробництво електроенергії з вугілля значно скоротилося за останнє десятиліття, а в 2019 році впало до найнижчого рівня за 42 роки. Споживання природного газу в електроенергетичному секторі в останні роки значно зросло. Газ замістив більшу частину електроенергії, що раніше вироблялася виведеними з експлуатації вугільними електростанціями.

Загальне споживання відновлюваної енергії в Сполучених Штатах росло чотири роки поспіль і в 2019 році досягло рекордно високого рівня в 11,5 квадрильйона БТО в 2019 році. З 2015 року зростання відновлюваної енергії в США майже повністю обумовлено використанням вітру і сонця в електроенергетиці. У 2019 виробництво електрики вітроенергетикою вперше перевершило виробництво ГЕС.

Хоча вугілля колись широко використовувався в промисловому, транспортному, житловому і комерційному секторах, сьогодні в США воно в основному використовується для виробництва електроенергії. Близько 90% споживання вугілля в США припадає на електроенергетичний сектор, а майже все інше — на промисловий сектор.

Відновлювана енергія, на відміну від вугілля, використовується в кожному секторі кінцевого споживання енергії. Близько 56% споживаної відновлюваної енергії в США використовується в електроенергетиці, але різні її види також споживаються в промисловості (22%), на транспорті (12%), в житловому (7%), і комерційному (2%) секторі.

Нагадаємо, з кінця березня до початку травня 2020 року вперше в історії Сполучених Штатів сукупна генерація енергії сонця, вітру та води перевершувала вироблення енергії вугілля протягом 40 днів поспіль.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber