Вітер став самим затребуваним джерелом чистої енергії в США

Вітер став самим затребуваним джерелом чистої енергії в США

Управління енергетичної інформації США опублікувало підсумкові дані про структуру енергобалансу за 2019 рік. З них випливає, що вперше в історії країни виробництво електроенергії на вітрових електростанціях перевершило виробництво на ГЕС. В майбутньому частка вітру в енергобалансі США буде тільки збільшуватися і до 2030 року може скласти 20%.

У 2019 р вітер став наймасовішим джерелом поновлюваної енергії в США.  За даними Управління енергетичної інформації США (EIA), за минулий рік вітрові електростанції виробили 300 млн МВт*год енергії.  Це на 26 млн МВт*год більше, ніж у гідроелектростанцій.

Як повідомляє CNBC, енергія вітру обійшла гідроенергетику вперше в історії країни.  Цей результат був досягнутий завдяки постійному зростанню сектора протягом останнього десятиліття. На кінець 2019 року в США було встановлено 103 ГВт вітрових електростанцій, з яких 77% введені експлуатацію протягом останніх десяти років.  Загальна потужність ГЕС при цьому склала 80 ГВт.

За оцінкою EIA, до 2030 року частка вітру в загальному виробництві електроенергії досягне 20%.  Це стане можливим за рахунок інвестицій в розмірі $ 62 млрд, які будуть вкладені в галузь в найближчі кілька років.

Раніше повідомлялося, що до 2050 вітер і сонце забезпечать 92% енергопотреб ЄС

Аналітична компанія BloombergNEF представила новий звіт про розвиток відновлюваної енергетики. За оцінкою BNEF, енергія сонця і вітру вже сьогодні стала найдешевшим варіантом для введення нових енергетичних потужностей в двох третинах світу. Подальший розвиток галузі призведе до того, що до 2050 року сонце і вітер будуть виробляти 48% світової електроенергії. Сьогодні їх частка — близько 7%.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в
Telegram и Viber